وکیل امور ملکی

اعاده حق شما در امور و دعاوی ملکی توسط وکیل ملکی

کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره

اگر سوال یا مشکلی در خصوص خدمات مورد ارائه دارید با من در تماس باشید.

وکیل امور ملکی کیست و چه تخصصی دارد؟

وکیل امور ملکی با تسلطی که بر قوانین و مقررات حوزه املاک دارد می تواند به شما کمک کند تا بتوانید حق و حقوق پایمال شده خود را استیفا کنید. با توجه به اینکه میزان تخلفات و کلاهبرداری ها در حوزه ملکی بسیار زیاد بوده و دعاوی متعددی در جریان است، شما برای اینکه بتوانید به سریع ترین شکل به حقوق تان برسید نیاز مبرمی به وکیل دعاوی و امور ملکی دارید. زیرا از راه های تسریع در دادرسی و طرح صحیح دعاوی آگاه است.

وکیل امور ملکی

چرا به وکیل امور ملکی نیاز داریم؟

  • وکیل امور ملکی از تخصص و دانش کافی برای احقاق و اِعاده حقوق شما برخوردار است.
  • قوانین مشمول بر امور ملکی متفاوت با قوانین دیگر بوده و پیچیدگی های خاص خود را دارد.
  • با وجود وکیل دعاوی ملکی، احتمال موفقیت در دعاوی و امور ملکی به شکل قابل توجهی بالا می رود.
  • با توجه به تسلط وکیل بر جزئیات قوانین، روند پیگیری و رسیدگی به دعاوی تسریع می گردد.
  • این وکیل از آخرین نظریات و رویه های قضایی در امور ملکی مطلع است.

مهمترین دعاوی ملکی

جز آن دسته از دعاوی ملکی که به طرفیت شهرداری مطرح می گردند و یا مرجع رسیدگی به آنها، دیوان عدالت اداری است، عمده ترین دعاوی ملکی به این شرح می باشند:

  • دعاوی حقوقی (مدنی) مِلکی شامل: الزام به تنظیم سند رسمی ملک، الزام فروشنده و یا انتقال دهنده به تحویل ملک، خلع ید از ملک، دعاوی به عنوان و به منظور گرفتن حکم فسخ، انفساخ، ابطال یا اقاله قرارداد تنظیمی، تخلیه مورد اجاره، الزام به تنظیم سند اجاره،سرقفلی، تخلیه ملک تجاری دارای حق کسب و پیشه، تنفیذ مبایعه نامه، مطالبه خسارات قراردادی مندرج در قرارداد، تصرف عدوانی، ممانعت و یا مزاحمت از حق، مطالبه ثمن معامله باطل، تقسیم ترکه، افراز ملک مشاع و فروش آن، مطالبه اجرت المثل ملک و…
  • دعاوی کیفری مِلکی شامل: تصرف عدوانی، ممانعت و یا مزاحمت از حق، انتقال مال غیر، کلاهبرداری ملکی، جعل و استفاده از سند مجعول با محوریت ملک، معامله معارض، ثبت ملک غیر، تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ ها و …

پیچیدگی دعاوی ملکی و نقش وکیل امور ملکی

دعاوی و امور مرتبط با ملک جزو پیچیده ترین پرونده ها و دعاوی مطروحه در مراجع قضایی اعم از دادگاه ها و دیوان عدالت اداری است.در حوزه املاک، اطلاع از آخرین قوانین و مقررات و رویه قضایی نقش انکارناپذیری در نتیجه پرونده ها مطروحه دارد. از سویی بخش قابل توجهی از قوانین ملکی بر یکدیگر اثر داشته و همین موضوع سبب پیچیده تر شدن آن می شود.

بنابراین نیاز است که از دانش و تجربه یک وکیل مجرب و حرفه ای در امور ملکی کمک بگیرید تا از تحمیل هزینه های مادی و وقت خود جلوگیری کرده و همچنین بتوانید حقوق خود را مطالبه نمایید. تعارض بعضی از قوانین و رویه ها با یکدیگر، اقتضا می نماید که مدیریت پرونده های ملکی خواه جنبه کیفری داشته باشند و یا حقوقی به فردی متخصص و حرفه ای محول گردد.

خدمات حقوقی قابل ارائه

برای دسترسی به خدمات حقوقی دیگر بر روی گزینه های مقابل کلیک کنید.